Årspokal 2016 for The Falkirk Gang

bar3

694 point Falkirk's Peaty Port Ellen & Evy DCH A-klasse Plac.1
DCH A-klasse Plac.4
DCH A-klasse Plac. 4

DCH A-klasse Plac. 4

DCH A-klasse Plac. 4
DCH A-klasse Plac. 8
DCH A-klasse Plac. 9
DCH A-klasse Plac. 9
DCH A-klasse Plac. 10
DCH A-klasse Plac. 13

Deltaget WT

UWT2 Begynderklasse
Bestået begynderklasse UWT
Bestået begynderklasse WT
Deltaget WT begynderklasse

Deltaget WT
Deltaget WT / 71 point ud af 100
Deltaget Begynder Rally Lydighed

Bestået Begynder Rally Lydighed
Bestået Begynder Rally Lydighed
Bestået Begynder Rally Lydighed

Bestået Begynder Rally Lydighed (DCH)
Bestået Begynder Rally Lydighed (DCH)

SPH1 Placering 1
FPR3 Placering 1
FPR3 Placering 1

FPR3 Placering 1
FPR3 Placering 2
4 discipliner
385 point Falkirk's Firelord & Leif DCH E-klasse Placering 2
DCH E-klasse Placering 2
DCH E-klasse Placering 3

DCH E-klasse Placering 4
DCH E-klasse Placering 4
DCH E-klasse Placering 6
DCH E-klasse Placering 8

DCH E-klasse Placering 10

Udtaget til DCH DM 2016
Bestået DJU's Apporteringsprøve med 30 point
Deltaget begynderklasse C
2. præmie begynderklasse C
Bestået UWT Åbenklasse
Deltaget WT Åbenklasse
Deltaget WT Åbenklasse

VG. Åbenklasse Skue

5 discipliner
381 point Dusky Sound's Upper Class & Michael Deltaget WT
Bestået begynderklasse WT
Bestået begynderklasse WT
Deltaget begynderklasse WT
UWT1 begynderklasse
Bestået UWT Begynderklasse 

1.præmie begynderklasse C

1.præmie begynderklasse C
2.præmie begynderklasse B
2.præmie begynderklasse B
Bestået DJU's Apporteringsprøve
Deltaget B-prøve

Deltaget kvalifikationsprøve
VG. Åbenklasse Skue
Exc. Plac.4
4 discipliner
372 point Falkirk's Dancing Dwarf & Hanne DCH E-klasse Placering 2
DCH E-klasse Placering 3
DCH E-klasse Placering 3

DCH E-klasse Placering 4

DCH E-klasse Placering 4
DCH E-klasse Placering 5

DCH E-klasse Placering 6
DCH E-klasse Placering 6
DCH E-klasse Placering 9
DCH E-klasse Placering 9
DCH E-klasse Placering 11
Udtaget til DCH DM 2016

Bestået UWT Begynderklasse

Exc. Åbenklasse, Skue
3 discipliner
267 point  Falkirk's Give Peace a Chance & Torben  Bestået åbenklasse WT
Bestået UWT Begynderklasse
Bestået WT Begynderklasse
Deltaget WT åbenklasse

Deltaget WT åbenklasse / 56 point ud af 100

3. præmie begynderklasse C
0. præmie begynderklasse B
Bestået kvalifikationsprøve
Bestået DJU's Apporteringsprøve
VG. Brugshundeklasse, Skue
5 discipliner
202 point Falkirk's Cleared for Take-off & Cecilie Mentalbeskrevet i Dansk Kennel Klub
Bestået brugsprøve
Bestået UWT Begynderklasse
Exc. Plac.3 BTK3 Skue
Exc. Plac.2 MK Certifikatudstilling
Exc.MK Plac.2 Certifikatudstilling
VG.MK Certifikatudstilling
3 discipliner
151 point Falkirk's Caution Wake Turbulence & Tormod Exc.UK 2.UKK
Exc.UK 2.UKK
Exc.UK 1.UKK CK CERT 4.BHK
Exc.UK 1.UKK CK CERT 4.BHK
Exc. Plac.2 Juniorklasse (Certifikatudstilling)
122 point Dusky Sound's Uno & Hanne + Jens Erik VG Udstilling
Begynderklasse C
Mentalbeskrevet i DKK
3. præmie begynderklasse B
3 discipliner
114 point Dusky Sound's Wonderful Wezia & Carina Lovende Babyklasse Skue 
SL Plac. 2 Babyklasse Skue
UWT5 babyklasse
UWT3 begynder/uøvet
2 discipliner
102 point Falkirk's Starcaller & Christer  DCH A-klasse Plac. 3 + 3. Sjællandsmester
DCH A-klasse Plac. - 
DCH A-klasse Plac. 3 

DCH A-klasse Plac. 8
DCH A-klasse Plac. 3 + 1. oprykning til E-klasse

DCH A-klasse Plac. 7
DCH A-klasse Plac. 9
DCH A-klasse Plac. 9
DCH A-klasse

97 point Falkirk's Line Up and Wait & Tina Mentalbeskrevet i Dansk Kennel Klub
Exc. Plac.1 BHK2
85 point Falkirk's Merrymaker & Herluf Bestået WT Åbenklasse
Bestået DJU's apporteringsprøve
2 discipliner
50 point Falkirk's Bronze Star & Henrik Mentalbeskrevet i Dansk Kennel Klub
40 point Dusky Sound's Windworker Blue & Ingo  Bestået Plac.2 JP/R
40 point Falkirk's White Lodge & Henrik Bestået Kvalifikationsprøve
35 point Falkirk's Jenkins & Yvonne Bestået brugsprøve
Deltaget B-prøve
25 point Falkirk's Continue Approach / Kirsten Bestået Beredskabsstyrelsens Kontrolprøve
20 point Falkirk's Luna Lovegood & Lærke SL. Plac. 2 Babyklasse skue
20 point  Falkirk's Best In Show & Inge SL Plac. 3 Babyklasse Skue 
10 point  Falkirk's Gold Rush & Karen  Deltaget UWT Begynderklasse 
5 point Dusky Sound's Uhmmmm & Morten DCH B-klasse
Joomla templates by a4joomla